З нагоди 105 річниці з дня народження В. Сухомлинського у 1 класі проведено урок роозвитку зв'язного мовлення " Добро як сонце гріє".
Конспект уроку розвитку зв’язного мовлення у 1 класі.
Тема уроку : « Добро як сонце гріє.»
Мета уроку :
Виховувати вміння дітей робити добрі вчинки, брати до
уваги не лише свої, але і інтереси інших, виховувати бажання надавати допомогу
тому, хто її потребує, розвивати вміння
співчувати, збагачувати уявлення
вихованців про власний внутрішній світ, виховувати у дітей самоповагу,
продовжувати вчити дітей складати розповіді про добрі вчинки , правильно
висловлювати свої думки.
Хід уроку.
Діти ,сьогодні в нас незвичайна гостя-свічка.
Привітаймося з нею (- Доброго ранку, свічка).
-Погляньте , яка в неї зачіска . Приємно вам дивитися на полум’я? Чому? (бо від нього йде світло?
- Піднесіть руки ближче до вогню. Що ви відчуваєте? (Тепло).
- Як ви думаєте, чи може людина світитися , як
свічка і дарувати тепло? (Може , коли
робить гарні вчинки). Так у доброї людини очі випромінюють тепло і сяють, як
зіроньки, а своїми добрими вчинками вона розраджує , заспокоює , ніби притягує
до себе. Таку людину цінують і шанують.
- Що ж таке добро? Яких людей називають добрими? (Які
розуміють інших, які допомагають слабшим, літнім людям, які вміють втішити ,
звеселити, які не залишають товариша в біді.)
- Діти, пам’ятайте
, гарні, добрі слова завжди приємні, але важливо підкріплювати їх добрими та
гарними справами.
Діти, якого ви
знаєте українського педагога, письменника, який багато уваги приділяв добрим
вчинкам (В.Сухомлинський, показ портрета та презентації)
- Які ви знаєте його оповідання? (,,Скажи людині
,,Здраствуйте!,,,Бабуся відпочиває,,,Добре слово,,,Хлопчик з хворим
серцем,,,Білка і добра людина,,).
- Подивіться
сценку, яку підготували наші хлопчики до оповідання В.Сухомлинського ,,Красиві слова і красиве діло,,
Серед поля стоїть маленька хатинка. Її побудували , щоб у
негоду люди могли сховатися і пересидіти у теплі. Одного разу серед літнього
дня захмарило і пішов дощ. А в лісі в цей час було троє хлопців. Вони сховалися
в хатинці й дивилися як з неба ллє, мов із відра. Коли це бачать, до хатинки
біжить ще один хлопчик. Незнайомий, мабуть із іншого села .Одежа в нього була
мокра, як хлющ. Він тремтів від холоду.
І ось перший із тих хлопців, які сиділи в сухому одязі,
сказав:
- Як же ти змок на дощі! Мені жаль тебе…
Другий теж промовив красиві і жалісливі слова:
- Як страшно опинитися в зливу серед лісу! Я співчуваю
тобі.
А третій не сказав ні слова. Він мовчки зняв із себе
сорочку і дав її змоклому хлопчику. Той зняв змоклу сорочку і одягнув суху.
Введення морального правила :Гарні не красиві слова,
гарні красиві діла.
- Діти, котрий із трьох хлопчиків учинив правильно? Чому?
З яким хлопчиком ви хотіли б товаришувати? Чому?
- Запрошую вас
вирушити «стежиною добра » до незвичайного лісу. Ідучи нею, пригадайте, яку
добру справу ви зробили вчора або сьогодні, назвіть її. (Діти проходять по
доріжці і називають свої добрі справи ( нагодував собачку, допомагав мамі).
Ось ви дісталися до чарівного лісу, у ньому багато
грибочків, які ви зможете зібрати і подарувати білочці, але грибочок тільки
тоді потрапить у кошик, коли ви скажете хороші слова мешканцям лісу. ( Діти
говорять слова подяки, захоплення лісовим мешканцям і складають по грибочку у
кошик).
- Сьогодні ми наповнили скарбницю добрих справ. Гляньте
сонце ясніше світить, мабуть радіє за нас. Відчуваєте, які ніжні його промінці?
Вони гріють ваші щічки, носики, голівки. Навіть ваші сердечка стали ще
теплішими. Чуєте, як вони ніби промовляють:,,Я люблю себе. Я люблю тебе. Я
люблю маму й тата. Я люблю землю і сонечко. Я люблю весь світ,,
Давайте кожного дня дарувати добро, як про це співається
у пісні Н. Май « Даруй добро». ( Діти слухають пісню і створюють фігуру « серце
доброти» ).
Коментарі
Дописати коментар