Перейти до основного вмісту

Тренінг «Безпечний інтернет»

Відповідно до Листа Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації та Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби від 8 лютого 2021 року, для учнів 2 класу КЗ «ДОЛИНСЬКА ЗШ І-ІІІ СТ. №2 ІМ. А. С. МАКАРЕНКА ДОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ» 25 лютого 2021 року було проведено тренінг на тему: «Безпечний інтернет».

Мета: ознайомити дітей з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти, працюючи в Інтернеті. Розвивати вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах. Виховувати культуру спілкування. Визначити правила безпечного використання Інтернету. Перевірити якість засвоєння отриманих знань.

Фрагменти тренінгу

Вправа «Знайомство» (гра «Інтернет - дерево»)


Учасникам тренінгу пропонується придумати собі «нікнейм» та написати його на отриманих стікерах. Після чого кожен з учнів виходить і наклеює свій стікер з «нікнеймом» на дерево та розповідає про себе: своє реальнее ім’я, рід заняття, хобі, та чому він придумав такий «нікнейм». Ці «нікнейми» можна використовувати під час спілкування на тренінгу.

Після виконання вправи порівняти отримане дерево з мережею інтернет: так само як багато гілочок на дереві, так багато і користувачів у мережі інтернет.


Вправа «Інтернет-Світлофор»




Вчитель зачитує правило. Учням потрібно визначити, до якої групи його можна віднести: червоної – «Так робити не можна!», жовтої – «Будь уважним», зеленої – «Роби так!». Учні кожної групи отримують цеглинки відповідного кольору. 

Орієнтовний список правил:

·        Запрошують листуватися, гратися – перевіряти чи немає підступу.

·        Використовувати «НІК» у листуванні.

·        Поважати іншого користувача.

·        Відкривати тільки ті посилання, в яких впевнений.

·        Повідомляти свою приватну інформацію.

·        Відкривати вкладені файли електронної пошти, коли не знаєш відправника

·        Розсилати самому спам, та «інформаційний бруд»

·        Грубіянити, чіплятися, чинити тиск на співрозмовників.

·        Відкривати спливаючі вікна.

·        Зустрічатися з інтернет-знайомими.

·        Погоджуватись на зустріч лише в день та в людному місці.

·        Якщо опиняєшся в складній ситуації поговорити з кимось.

·        Встановлювати на комп’ютер антивірусні програми.

·        Встановлювати фільтри на адреси інтернет-ресурсів.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Лепбук " Моє тіло".

 Людське тіло складається зі скелета, м'язів, внутрішніх органів, шкіри. Учні пригадали будову людського тіла, яку вивчили у 3 класі, виготовили лепбук " Моє тіло".

Вітаю!

М ене звуть Павлюсева Інна Павлівна. Я  вчитель   початкових  класів   КЗ   «Ліцей № 4    ім .  А .  С .  Макаренка   Долинської  міської   ради ». Рада бачити Вас на сторінці власного блогу!

Рівні серед рівних.

 До міжнародного дня людей з інвалідністю. У 1 класі закладу проведено виховний захід « Рівні серед рівних». Під час заходу  класний керівник  пояснила учням . хто  такі люди з особливими потребами; розповіла  вихованцям, що таке толерантність, якими рисами повинна володіти толерантна людина і яке відношення вона має у спілкуванні з людьми з обмеженими можливостями, звернула увагу на розуміння проблем і потреб таких людей. Учні вчилися з повагою ставитись до людей з інвалідністю.  З цікавістю переглянули відео « До Міжнародного дня людей з інвалідністю», висловили думки з приводу побаченого, пограли у гру « Проведи друга», склали з пазлів малюнки і розповіли коротенькі історії за ними.